Lingua Franca

Lingua Franca

• USA, Filipíny • 2019

95 min

den
Středa

datum
23.09.2020

čas
19:00


Sekce QUEER NOW již potřetí přináší geograficky i žánrově pestrý výběr nových queer filmů ze světových filmových festivalů v české premiéře.

Olivia, trans* žena z Filipín, pracuje v New Yorku jako pečovatelka u důchodkyně Olgy a jako mnoho dalších imigrantů doufá v zelenou kartu. Získat v Americe legální pobyt je ale velmi obtížné, a když všechno selže, rozhodne se Olivia zkusit poslední možnost: provdat se za Američana. V civilním romantickém dramatu, které subtilně, ale o to výstižněji komentuje otázky imigrace a trans* identity, ztvárnila hlavní roli sama režisérka Isabel Sandoval.

Olivia is a Filipino trans woman who works in New York as a nurse of the retired Olga and, like many other immigrants, she hopes for a Green Card. But becoming legal in the USA is a very diffi cult process, and when everything else fails, Olivia wants to try the last resort: to marry an American. This understated romantic drama aptly comments on the issues of immigration and transgender identity, starring the director herself, Isabel Sandoval, in the leading role.Další termíny
Koupit

Další představení